2013-01-13

Sodelio atspindžiai: sausis'2013

Žiemą, kai sode įsivyrauja balta ramybė, norisi lašelio gyvybės. Tad nutarėme parūpinti maisto sparnuočiams. Pirmosios susidomėjo didžiosios zylės.Iš pradžių pasirodė viena kita, bet jų pulkelis netruko padidėti. Zylės judrios, nenustygstančios vienoje vietoje - prišoka prie lesyklos, pasiima saulėgrąžos sėklą, liuokteli ant gretimos šakos, įsispraudžia ją tarp kojelių ir smaguriauja.


Pagrindinis šių paukštelių maršrutas: lesykla - tankesnis krūmas. Mėgstamiausias kaimynų kieme augantis erškėtis, tačiau mielai zuja ir aplink mūsų sodelyje augančius putinalapį pūslenį ir šluotelinę hortenziją.


Tarp didžiųjų zylių kartais sukiojasi kiek smulkesnė mėlynoji zylė.


Spėju, kad į mūsų kiemą užsuka vienišas paukštelis - vienu metu neteko stebėti  keletos jų.


Netruko pasirodyti ir nemenkas būrelis žvirblių. Laikosi drauge, dažniausiai sukiojasi ant žemės ir surenka tai, kas nubyrėjo nuo viršuje puotaujančių zylių.


Nors eilėje prie maisto žvirbliai zylių nustumti tolėliau, esama momentų, kada gali pasijusti padėties šeimininkais.


Savaitę dvi stebėjome tik zyles ir žvirblius. Tačiau netrukus už lango pamatėme kažką naujo - į svečius užsuko žaliukės. Stambėlesnės už didžiąsias zyles, ramesnio būdo - atsitūpusios ant lesyklos laktelės ramiai kremta sėklas.Pasirodžius žaliukėms, zylėms retkarčiais tenka palaukti savos eilės.


Lesančią žaliukę ir kartais į šoną paraginamas pasitraukti didžiąsias zyles galite pažiūrėti filmuke. Porai sekundžių blyksteli ir mėlynoji zylė (28-30 sekundės).


Šio savaitgalio "žvaigžde" tapo atskridęs didysis genys.


Lesa iš tų pačių mažiems paukšteliams skirtų lesyklų, nesisukioja netoliese kaip kad zylės, atlekia kelis kartus per dieną.


Liaunoje rojaus obelaitėje gyvenimas virte verda, dovanodamas mūsų akims gyvybe trykštančio pavasario pažadą.7 komentarai:

 1. dziugu, kad rupinates pauksteliais, atsidekos jums su kaupu..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai smagu stebėti judesio pilną kiemą - ar bereikia daugiau? :)

   Panaikinti
 2. Gražios ir informatyvios nuotraukos, net pavydu, kokia lankytojų įvairovė :) O fotografų kantrybė turbūt geležinė. Paukščius fotografuoti gana sunku - čia ne gėliukas, kuris gali kantriai pozuoti. Tiek smalsumo ir gyvenimo džiaugsmo šiame įraše. Praskaidrino dieną :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Iš tiesų fotografuoti lengviau nei tikėjausi - svarbiausia negailėti kadrų ir... kantriai trinti :)

   Panaikinti
 3. Kokie gražuoliai! Ir jums, jaučiu, kiek džiaugsmo:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Džiaugsmo begalė :) Susėdus prie stalo visų šeimynykščių žvilgsniai pro langą.

   Panaikinti
 4. kokios gražios foto, fainas sodelis jūsų ir žiemą..o kažkokių sodo gėrybių pasidarot iš vasarinio sodo, gal šaldot, gal džiovinat vaisius? aš vis sakau, kad reikės, bet taip ir nepaeina, perku tiesiog abrikosas.eu ir vis sakau, kad pasidarysiu pats.. :D

  AtsakytiPanaikinti